شکل‌های مختلف ارائه خدمات مشاوره و تحقیق به کارفرمایان:

 

واحد مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی، به پشتوانه‌ی بیش از نیم‌قرن تجربه، در کنار رهبران کسب‌وکارها و نهادها قرار می‌گیرد تا ایشان را در شناسایی و رفع مهم‌ترین چالش‌ها و هم‌چنین بهره‌مندی از مناسب‌ترین فرصت‌ها یاری دهد. این امر با ارائه‌ی طیف وسیعی از خدمات مشاوره‌ای، پژوهشی و رتبه‌بندی به نهادهای حاکمیتی، رشته‌ـ‌صنعت‌ها، بنگاه‌های مادر، شرکت‌های تجاریِ بزرگ و متوسط و کوچک، مؤسسات، شرکت‌های نوپا و متخصصان و مدیران کشور و در اشکال زیر صورت می‌پذیرد:

 

گام اول: قبل از پیشنهاد راه حل و خدمات قابل ارائه (Proposal):

ما با حساسیت و دقت بالا نسبت به شناخت و درک مسئله شما از طریق کسب اطلاعات بیشتر، سوابق و جزئیات هر چه بیشتر اقدام می‌نماییم. بدین منظور، ما (تیم مشاوران ما) با شما (مدیران، تصمیم‌گیران و ذی‌نفعان اصلی) طی جلسات حضوری، تجربه ی گروه‌های کاری برای عارضه‌یابی و شناسایی مسئله را تجربه می‌کنیم و از طریق تعاملات مستقیم و از راه دور با شما، تناسب توان خود را برای حل مسئله شما می‌سنجیم، تا از اثربخشی همراهی خود و کمک‌های قابل ارائه به شما اطمینان حاصل نماییم، و ضمن آن، بتوانیم کارها را با نظم و سامان مشخص پیش ببریم.

 

گام دوم : توافق طرفین بر روی حق الزحمه ارائه خدمت (راه حل پیشنهادی):

ما با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور، وضعیت منحصربفرد و بودجه خاص هر بنگاه -ضمن آن که راه‌حل‌های ما منعطف و قابل اختصاصی‌سازی با شرایط شما می‌باشد- سه راه‌کار روابط مالی تعریف کرده‌ایم که بنا به ضرورت و شرایط شما قابل استفاده است: (1) به صورت پروژه‌ای با شرح خدمات معین، شروع و خاتمه زمانی و حق‌الزحمه مشخص، (2) به صورت خدمات کلینیکی با توافق نتایج هر جلسه و به صورت ساعت-نرخ مشخص، (3) به صورت تضمینی و شراکت در منافع ایجاد شده حاصل از ارائه خدمات.

 

گام سوم: حین ارائه خدمت و مدیریت پروژه:

مدیریت پروژه ما به گونه‌ای است که ابتدا مجری طرح (مدیر پروژه) تخصیص داده می‌شود که رابط کارفرما است و مسئولیت تمامی هماهنگی‌ها و اجرای پروژه را بر عهده دارد.  لذا، مدیر پروژه مسئولیت هر نوع تغییر و تنظیم برنامه، پیشبرد کارها و اقدامات را بر عهده دارد و باید تضمین نماید هر دغدغه‌ای شناسایی شده، به نحو احسن پاسخ داده شده و حل می‌شود.

تیم پروژه ما (مطابق برنامه طرح و زمانبندی توافق شده) و متناسب با نوع خدمت و روش توافق‌شده در محیط کارفرما حاضر خواهند بود. این حضور یا به صورت تعداد معدودی جلسه در هفته (یک یا دو جلسه) و یا به صورت مقیم محیط کارفرما خواهد بود.
مدیرمسئول طرح (مدیر علمی/ مدیر فنی) یکی از مشاوران ارشد سازمان است که نماینده‌ی کارفرما است و از طرف ما در تیم پروژه حضور دارد و در ضمن، کیفیت کار و نتایج را نیز تضمین می‌نماید. ایشان غیر از مراحل آغازین پروژه، در تمامی مراحل مهم و نقاط عطف اجرایی پروژه با کارفرما در تعامل خواهند بود.
 علی‌رغم آنکه از شاخص‌های انتخاب و ارزش‌های تیم مشاوران سازمان مدیریت صنعتی، می‌توان به سخت‌کوشی، علاقمندی به تنوع شغلی و تجربه‌های متنوع، توان کار بالا و تحمل شرایط سخت، خودشناسی و خود یادگیرنده بودن نام برد.